HEROES - OTROKÁŘI 0:8 (0:2)

publikováno 27.04.2011 (aktualizováno 09.05.2011)

VÝMAZ PO PŮLI

Ve druhém zápase bylo na místě odčinit kolaps z úvodního letošního duelu. Protivník se "stylovým" označením Heroes, mimochodem loňští prvoligoví, ale dle Žylových slov mužstvo na úrovni trojky, čtyřky, již minulý týden nepůsobil proti Datisu nikterak nebezpečně a po výsledku 1:6 se poroučel ze hřiště. Otrokářům dle očekávání přišli všichni, kteří v prvním kole absentovali. Jediným dopředu omluveným byl proslulý asijský OTRO-turista Frankie. Očekávání od zápasu bylo veliké, zejména co se vstřelených gólů týče.

První půle však v tomto zůstala za očekáváním. Šancí jsme si vytvářeli na tři zápasy, o což se staral zejména Daubinho s Orýsem. Nicméně s jejich proměňováním jsme byli hodně na štíru. Přesto se prvně jmenovanému povedlo dvakrát gólově uhodit. Poprvé po Johnyho výhozu, kdy zleva nadvakrát propálil velmi dobře vyběhnuvšího gólmana a podruhé, tentokrát z pravé strany jedovkou do levé šibenice. Na místě je však zmínit, že se za stavu 1:0 zranil soupeři do té doby velmi dobře chytající gólman a nahradit jej musel hráč z pole.

Po změně stran se dvakrát povedlo udeřit Orlovi a zápas se v podstatě jen dohrával a bylo otázkou, na kolik se nám povede navýšit skóre. Šancí jsme si vytvářeli mraky, s jejich proměňováním to bylo mnohem horší. Vynikali zejména Orýs a Mureck, který snad třikrát minul branku tváří v tvář gólmanovi. I Mureck se však nakonec dočkal, když stylově střelou do protipohybu gólmana uzavřel střelecký OTRO-účet na 8:0. Ještě před ním však zkompletoval svůj premiérový hattrick v oranžovém dresu Orel a dvakrát se individuálně parádně přesně vymetenými šibenicemi prezentoval Dragula. Johny celý zápas prakticky bez práce, omezil se jen na sbírání centrů a hasení jednoho závaru.

Suma sumárum povinné vítězství okořeněné čistým kontem, které vždy potěší. Pochvalu zaslouží všichni, zejména za takticky velmi dobře odehranou druhou půli a nepustění soupeře do žádné vyložené šance. Příště 4. května to bude proti Datisu úplně jiná káva. Hrajeme od 19:24. V tabulce posun na 4. místo, na čelo ztráta 3 body.

Sestava a góly: Bob, Daubinho (2), Dragula (2), Dukin, Johny, Mureck (1), Orel (3), Orýs, Píchy

+/- body: +6: Orel; +5: Daubinho, Dragula; +4: Píchy, Dukin; +3: Bob, Orýs; +2: Mureck