Úvod » Žyla Cup 2010 » Komentáře

CHEMIE - OTROKÁŘI 4:6 (2:5)

publikováno 20.10.2010 (aktualizováno 25.05.2011)

HOUSLOVÁ VARIACE

Po dvou výhrách v řadě jsme se střetli s týmem Chemie. S aktuálně druhým týmem tabulky máme negativní bilanci (2:6, 4:5, 0:4, 5:5, 4:2), přičemž letos se nám jej povedlo poprvé porazit. Sestava čítala dva střídače, k chybějícímu Dragulovi totiž přibyli Píchy a Orel. NIcméně i šest kusů je solidní počet.

Hned z kraje utkání soupeř hrubě chyboval a musel čelit přečíslení 3 na jednoho, které jsme bohužel nevyužili. Po pěti minutách už se ale skóre měnilo, jelikož Daubinho se uvolnil na levé straně a poprvé vydudil gólmana soupeře - 1:0. Vedení nám ale vydrželo jen dvě minuty, když soupeřův útočník vystřelil z úhlu a trefil přesně mezi Johnyho nohy - 1:1. Nicméně Daubinho byl při střelecké chuti a záhy opět zleva vypálil podél stojné nohy goalieho a znovu se nemýlil - 2:1. Bohužel, Johny zanedlouho opět nepodržel a druhá střela na branku opět spadla mezi jeho nohy - 2:2. Stejnou mincí ale po obrátce oplatil Orýs, který vystřelil tvrdě a nechytatelně - 3:2. Nejhezčí gól zápasu vsítil Mureck, který z voleje přes hlavu vymetl pravou šibenici - 4:2. Střelecké hody pokračovaly, když Bob geniálně vysunul Daubinha, jenž prostřelením gólmana potřetí mezi nohy, a pátými dudami v zápase celkem, dal hattrickem vzpomenout na své dřívější střelecké one man show - 5:2. Do půle ještě soupeř neproměnil několik šancí i díky pohotovému Johnymu.

Do druhé půle jsme vstupovali s jasným cílem. Nechat soupeře hrát, bránit od půlky a vyrážet do brejků. Po chvilce jsme se dostali do přečíslední dva na jednoho, ale Daubinho přihrával Dukinovi na paty a příliš prudec. Výsledkem byla jen boční síť. Hned z protiakce se uvolnil soupeř a chladnokrevně propálil gólmana - 5:3. Chemie nás celkem svírala, ale taktickým výkonem jsme ji nepouštěli na dostřel. Brejky, které volaly po gólu však neuvěřitelně lapal gólman Chemiků. Naštěstí se ve druhé půli rozchytal i Johny. Sedm minut před koncem sáhl soupeř ke hře power-play a po chvilce se mu povedlo zadělat na drama. Gólu však dosáhl po evidentním hraní rukou, které ale rozhodčí neviděl. Volný hráč pak dostal přihrávku před branku a zavěsil - 5:4. Pohroma mohla přijít po našem rohu, kdy po chybné Daubinhově příhře šli dva Chemici na Dukina, ale nedostali se k ohrožení brány. Definitivu přinesl Mureck, který konečně dokázal usměrnit míč za záda rezervního gólmana - 6:4.

Dnes to byl klasický OTRO-obranářský zápas. Vedení o víc gólů a hra na brejky, k němuž přispěl neméně kvalitní hrou i soupeř. Příště proti JIP, který nás na jaře porazil 3:1 po našem otřesném výkonu. V tabulce posun o skóre na 3. místo a odsun dnešního soka ze 2. na 6. místo.

Sestava a góly: Bob, Daubinho (3), Dukin, Frankie, Johny, Mureck (2), Orýs (1)