Úvod » Žyla Cup 2010 » Komentáře

OTROKÁŘI - LOPTOŠI 5:1 (2:1)

publikováno 15.09.2010 (aktualizováno 25.09.2010)

TŘÍBODOVÁ POVINNOST SPLNĚNA

Říká se, že po dobrém výkonu obvykle přichází útlum. A toto rčení se mělo do puntíku vyplnit ve druhém podzimním kole, kdy jsme se v šibeničních 16:45 střetli s týmem Loptošů. Přestože se náš dnešní soupeř krčí s pouhými třemi body na posledním místě, rozhodně se nejedná o tým, který dostává pravidelné příděly. Výjima třech zápasů odehráli několik vyrovnaných utkání, a i to jarní s námi bylo až do stavu 4:2 otevřené. Ke splnění tříbodové povinnosti vedla cesta přes uhlídání největšího loptošského snipera jménem Grendel, k němuž měla dopomoci sestava o dvou střídačích. K utkání se nedostavil omluvený Dukin a začátekm týdne vypadli ještě Orel s Dragulou. Do role diváků se dostali letos podruhé Baštus a po dvou letech na náš zápas zabloudivší Černoch.

Protivník měl v brance hráče z pole, tudíž jsme se snažili často střílet. Chyběl nám však pohyb, a to dost výrazně. Jediní z nás, kdo lítali po hřišti, byli Daubinho s Orýsem. A byl to právě náš nejlepší střelec, který proběhl levou stranou a jedovkou na bližší tyč nachytal špatně stojícího strážce svatyně Loptošů - 1:0. Stejně jako na jaře, soupeř brzy srovnal a dokonce po stejné chybě. Píchy ve snaze odehrát balón pryč namazal soupeři, který přihrál před branku svému souputníkovi, pro něhož nebyl problém obstřelit gólmana - 1:1. Nebylo co řešit, museli jsme okamžitě zlepšit pohyb, jinak bychom soupeře asi neudolali. Nepolapitelný Daubinho vypíchl soupeřem vedenou akci a nalevou nastartoval smrtící brejk. Akce vrcholila průnikem levou stranou a lahůdkovou přihrávkou, jíž doklepával do odkryté branky Píchy svým premiérovým podzimním zásahem - 2:1. Loptoši se nás ve zbytku půle snažili překvapit výpomocí gólmana jako pátého hráče v poli a chvílemi nás docela svírali. Jejich akce ale postrádaly především přesnost a klid v koncovce.

Po změně stran nepříjemně vysvitlo sluníčko, což stěžovalo hru zejména Johnymu. Větším problémem ovšem byla neprostupnost obrany soupeře, opět díky našemu nulovému pohybu. Tento faktor se podílel i na nepříjemném Píchyho vyloučení, který neměl komu přihrát, nechal se obrat o míč a poté hasil potenciální brejk přidržením soupeře. Paradoxně, největší šanci jsme si v početní nevýhodě připsali my. Daubinho se s míčem probil levou stranou, oběšel i gólmana, ale namísto okamžité střely do opuštěné branky míč ještě zatáhl a nakonec ztratil. Tuto chybku však záhy, již ve hře v plném počtu, bravúrně odčinil. Povedlo se mu opět projít levou stranou jako noži máslem a dělovka se od zadní tyče odrazila do branky - 3:1. Loptoši museli otevřít hru, což zanedlouho vytrestal Mureck, který nás lehkou, ale milimetrově přesnou střelou do protipohybu gólmana velice uklidnil. Střela se opět alá Anglie otřela o tyčku - 4:1. Nové dresy skutečně dnešním navrátilcům přinesly střelecké štěstí. Že levá strana dělala soupeři veliké problémy dokumentovala naše poslední gólová akce, kdy prozměnu Orýs prošel opět poměrně snadno až k vápnu již třetí odraz od tyče soupeřovy branky skončil tam, kde měl - 5:1. V záveru zápasu Loptoši pálili jednu šanci za druhou na čarujícím Johnym. I jeho zákroky přispěly ke konečnému čtyřgólovému vítězství a pravděpodobnému tabulkovému posunu.

Dnes jsme sice nepředvedli tak dobrý výkon, jako minulý týden proti Aliatelu, nicméně v situaci, ve které se nacházíme, je konečný výsledek zápasu důležitější předvedeného herního projevu. Příští týden nás čeká velmi nepříjemný Datis, který taktéž nutně potřebuje bodovat. Můžeme očekávat, že na nás vlítnou, takže se na ně musíme velmi dobře připravit. Utkání jsme posléze zalili v Cohibě a zhléli debakl Žiliny s Chelsea (1:4). Za zmínku zcela jistě stojí pět panákových smrští na počest novopečeného otce Baštuse.

Sestava a góly: Bob, Daubinho (2), Frankie, Mureck (1), Orýs (1), Píchy (1)
Plus mínus body: +4 Píchy, +3 Daubinho, Frankie, Mureck, 2 Orýs, 1 Bob

Obrázky k článku

Album nebylo nalezeno. Zkontrolujte správnost adresy alba na Google Picasa.