Úvod » Žyla Cup 2010 » Komentáře

OTROKÁŘI - 1.FC VRŠOVICE 5:1 (3:0)

publikováno 19.05.2010

V plánovaném souboji druhého se třetím odpadali před utkáním jednotliví Otrokáři jako mouchy. Tu sračka, tu pracovní povinnosti, tu jiná volnočasová aktivita. Zkrátka nebylo nás moc a musel se řešit především ožahavý post brankáře, neboť Johny v soutěžním utkání absentoval snad po dvou letech. Protože někdo vymyslel, že jsem údajně třetí OTRO-gólman, musel jsem se chtě nechtě připravit na odchytání utkání, i když jsem za jedenáct let co to hrajeme, v kisně nikdy nenastoupil. Zajímavé bylo, že když obvykle před zápasem sleduji utkání jiných týmů, tak se omezuji na sledování hry hráčů v poli. Tentokrát jsem až za pár minut podvědomě zjistil, že dnes pozoruji vlastně jen brankáře a jejich práci. Zkrátka navlečený vším od teplák po suspenzor jsem šel na věc a čekal, co se bude dít. Soupeř chtěl zřejmě nejprve vyzkoušet mé kvality/nekvality a tak jsem na mokrém terénu čelil dvěma střelám zdáli a jedné z úhlu. Vše dopadlo OK, vyraženo, vyboxováno resp. vykopnuto. Obrana naštěstí pracovala spolehlivě, takže jsem řešil asi jen dva tři závary, kdy se vršovičtí pokoušeli zakončovat zblízka, ale byl jsem připraven, jednou s pomocí břevna. To jsme však již vedli 2:0, když se podařilo dvakrát zužitkovat brejkový výpad. Třetí gól před půlí již soupeře mocně uzemnil a přispěl k jejich beznaději při dobývání naší klece ve druhém poločase. Obrana opět téměř bezchybná, takže jen pár střel zdáli a několik pohodových sebrání míčů. Minuta do konce, pohodové vedení 5:0, bohužel shout outu nedosaženo. Bob ztrácí míč a soupeř v samostatném úniku zakončuje podél mě. No nic, hlavně, že tři body jsou doma a 5:1 koneckonců vypadá lépe, než 5:0, co kdyby si pak někdo pomyslel, že výhra byla kontumační ? Příště už tam nelezu, nezkazím si přece průměr jedné odchytané branky na zápas, což ? Cool