Úvod » Žyla Cup 2013 » Komentáře

IV. KOLO – 8.5.2013 OTROKÁŘI – DĚLNÍCI FOTBALU 6:3 (4:2)

publikováno 08.05.2013

POZOR NA TY RUCE !

Ve středu, v den státního svátku, by se dalo čekat, že soupeř bude oslaben o dovolenkáře a výletníky. Zvláště čítá-li jeho ekipa pouhých 7-8 zaregistrovaných kusů. Opak však byl pravdou a Dělníci byli připraveni s dvěma hráči na střídání. Zřejmě v návalu euforie dané prozatím samými výhrami v soutěži, očekávali prodloužení série, u čehož chtěl být každý. Na straně OTRO-souboru existovala důvodná obava, že utkání bude sehráno bez střídání,

avšak Orýs neváhal projevit OTRO-srdce, zanechal kumpány v Podyjí a na otočku přijel na utkání. Jeho účast se přitom ukázala jako rozhodující. Vepředu tedy operovali bez střídání ON a Ferri, vzadu alternoval Bob s Frankiem a Dukin, který však v závěru usedl na střídačku s ohledem na poranění třísla.

Neuběhlo snad ani deset minut a Otrokáři vedli 4:0. I přes houževnaté bránění Dělníků se totiž skvěle individuálně prosazovali Ferri a zejména Orýs, který byl dnes mrštný jako ještěrka a soupeřovým hráčům s lehkostí uvedeného plaza unikal a zakončoval. Zdálo se tedy, že by mohl padnout rekord v rozsahu poločasového vedení, avšak Dělníci ukázali, že nejsou žádní nazdárci a druhé místo v tabulce nezaujímají náhodou. Nejprve snížili z dobře zahraného přímého kopu, když si goalie Otrokářů chybně a v nedostatečném počtu rozestavil hráče ve zdi a následně potrestali v přečíslení zbytečnou ztrátu míče.

Po půli bylo zřejmé, že se buď odehraje drama – dotáhnou-li se Dělníci na jediný gól anebo Otrokáři klidně doplují do tříbodového přístavu, zvýší-li svůj náskok. Platilo druhé a po navýšení na 6:2 se soupeř zmohl již jen na korekci na konečných 6:3. Pár dalších šancí sice bylo na obou stranách, avšak zůstaly neproměněny a i kdyby proměněny byly, byl by výsledek rozdílově shodný, jen střelecky plodnější.

Znovu nutno uvést, že perlil Orýs, autor čtyř gólů. Bob vsítil svůj letošní první gól, když dorazil před čárou příhru Ferriho. Bohužel Bob jako jediný neskončil v plusových číslech při účasti na ploše v rámci vstřelených a obdržených gólů - zůstal na nule. Početná OTRO-divácká kulisa tentokráte zůstala mimo kotel na střídačce, rodinní příslušníci řádili na trávě za klecí. Soupeř z kategorie velmi slušných, až na jednoho občasného faulaře. Sudí bez chyb, možná měl jen písknout proti Otrokářům nebezpečný přímý kop ve vápně, neboť Honza Mleziva vzal míč nahraný mu z rohu přes celé hřiště do ruky, a jak vysvětloval po utkání, protože se nevěnoval hře, nýbrž synovi za bránou. Stalo se však v poslední vteřině první půle a sudím odpískaný konec poločasu tedy celou situaci přebil, byť šlo z pohledu Dělníků o rozhodnutí nepříliš citlivé.

Branky Otrokářů: Bílý 4, Hynek, Kolský,

Diváci: 3-5 (výlučně rodinní příslušníci hráčů Kříže a Mlezivy),
OTRO-sestava: Mleziva - Kosík + Hynek + Kříž - Kolský + Bílý,
Neúčast: Pochobradský, Marek, Pícha, Orlowski,